کد خبر: ۵۵۸۱۳۳
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۳

دادستان تهران گفت: در پی شناسایی یک شبکه بزرگ تولید زیرزمینی دارو‌های تقلبی ترک اعتیاد و قرص‌های روانگردان، با دستور قضایی، این باند متلاشی و سرکردگان آن دستگیر شدند.

به گزارش شفاف، علی صالحی دادستان تهران گفت: با رصد و پایش اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و با همکاری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، طی یک عملیات، شبکه گسترده تولید زیرزمینی دارو‌های تقلبی ترک اعتیاد، متادون و مخدر در استان تهران منهدم شد.

دادستان تهران بیان کرد: در این عملیات کارگاه فرآوری دارو‌های تقلبی ترک اعتیاد شناسایی شد که طی آن بیش از ۴ میلیون حبه قرص متادون و مقادیر زیادی شربت تریاک و شربت متادون کشف و ضبط شد.

باند خانوادگی تولید دارو‌های تقلبی متلاشی شد/ توزیع دارو‌های تقلبی در عطاری‌ها

وی افزود: این شبکه زیرزمینی که به صورت خانوادگی فعالیت می‌کرد و در سطح کشور فعالیت داشته است، با استفاده از روش‌های متقلبانه و با همکاری عطاری‌های غیر مجاز دارو‌های ترک اعتیاد، انواع قرص‌های متادون، شربت تریاک و ده‌ها داروی دیگر که نیاز به تجویز پزشک دارد را به صورت غیر مجاز فروش می‌رساندند.

دادستان تهران بیان کرد: اقلام مکشوفه به صورت حرفه‌ای بسته‌بندی شده بودند، اما حاوی قرص‌ها و شربت‌های غیر مجازی بودند که در صورت مصرف عوارض خطرناکی می‌تواند داشته باشد.

صالحی با اشاره به اینکه دارو‌های پزشکی صرفا با تجویز پزشک و داروخانه‌های مجاز باید تهیه شوند تاکید کرد: در این پرونده همچنین برای عطاری‌های متخلفی که با این شبکه زیرزمینی همکاری داشتند، پرونده قضایی تشکیل شده است.

صالحی گفت: ۶ نفر از نفرات اصلی این باند در یک عملیات ضربتی هماهنگ در تهران، شهریار و پاکدشت با دستور مرجع قضایی، دستگیر شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: