کد خبر: ۵۵۸۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹

دادستان تهران از پایان تحقیقات و صدور کیفرخواست برای اعضای یک گروه از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار از منازل در تهران خبر داد.

به گزارش شفاف، علی صالحی دادستان تهران با اشاره به سیاست‌های رئیس قوه قضاییه مبنی بر تسریع در رسیدگی به سرقت و جرایم خشن و برخورد قاطع با افراد مخل آسایش و امنیت روانی جامعه اظهار کرد: متهمان اصلی این پرونده که از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار تهران اند که به تنهایی یا با مشارکت یکدیگر سرقت‌های متعددی انجام داده بودند با انجام اقدامات پلیسی توسط مأموران آگاهی دستگیر شدند.

وی گفت: حسب دستور رئیس قوه قضاییه دایر بر تشکیل شعب ویژه جهت رسیدگی به این قبیل پرونده ها، این پرونده به صورت ویژه و در شعب تخصصی مورد رسیدگی قرار گرفته است.

صالحی تصریح کرد: متهمان این پرونده هفت نفر هستند که همگی به اتهام مشارکت در سرقت‌های متعدد حدی و سرقت از منازل تحت پیگرد قضایی قرار گرفته اند و با توجه به شدت جرایم ارتکابی، برخی از شکات پرونده خواهان اعمال اشد مجازات قانونی هستند.

وی با ذکر جزییات پرونده گفت: این افراد به ویژه سردسته آن‌ها با اطلاع از مکان‌هایی که صاحب خانه حضور ندارد و گاهی در حضور افراد خانواده و تهدید آن‌ها با سلاح‌های سرد و گرم وارد منازل می‌شدند و اقدام به سرقت می‌کردند.

وی افزود: خط قرمز دستگاه قضایی امنیت شهروندان است و کسانی که به هر دلیلی بخواهند امنیت را از مردم سلب کنند با اشد مجازات روبه رو خواهند شد.

دادستان تهران در پایان به مردم توصیه کرد: شهروندان با اقدام پیشگیرانه، اموال و اشیاء قیمتی خود را در محل مناسب و امن نگه داری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: