کد خبر: ۵۶۰۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱

رئیس مرکز مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی کشور از واگذاری یکهزار و ۷۸۱ واحد مسکونی در ۳۱ استان در بهمن‌ماه جاری خبر داد.

علی ربوبی افزود: ۳۵۱ واحد مسکونی به خانوار‌های دارای حداقل دو عضو معلول، ۵۹ واحد مسکونی به خانوار‌های دارای ایتام، ۳۸ واحد مسکونی درقالب تفاهمنامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) برای زنان سرپرست خانوار و افراد دارای معلولیت خیلی شدید و شدید جزء سه دهک پایین درآمدی و یکهزار و ۳۳۳ واحد در قالب سایر طرح‌ها و برنامه‌های دردست اقدام اعم از مسکن روستایی، مشارکت با وزارت راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، مشارکت با بسیج سازندگی و .. ویژه خانوار‌های دارای یک فرد معلول و زنان سرپرست خانوار واگذار شد.

به گزارش شفاف، رئیس مرکز مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی و توانمندسازی بهزیستی کشور درخصوص منابع مالی دولتی پیش‌بینی شده برای احداث این واحد‌های مسکونی، بیان کرد: تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت، ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای خانوار‌های عادی تحت پوشش تا سقف ۱۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض برای خانوار‌های دارای ایتام، ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای خانوار‌های دارای حداقل دو عضو معلول، ۲۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای خانوار‌های نیازمند جانمایی شده در تفاهمنامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) درنظر گرفته شد.

به گفته این مقام مسئول، ارزش ریالی هزینه احداث واحد‌های مسکونی مورد نظر حدود ۸۰۲ میلیارد تومان بوده که ۱۷۷ میلیارد تومان آن از محل کمک‌های بلاعوض، حدود ۱۸ میلیارد تومان آن از محل معافیت‌های حق انشعاب آب و فاضلاب، برق، گاز و پروانه ساختمانی، حدود ۱۷۴ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات ارزان قیمت بانکی و مابقی توسط خیرین و خانوار تامین شده است؛ همچنین عملیات احداث واحد‌های فوق برای خانوار‌های فاقد زمین در اراضی واگذار شده توسط وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است.

وی، در پایان یادآور شد: از ابتدای تشکیل سازمان بهزیستی کشور، تامین مسکن ۱۶۶ هزار و ۴۲۱ خانوار تحت پوشش محقق شده است که از این تعداد ۲۶ هزار و ۴۰۱ واحد از ابتدای دولت سیزدهم به مرحله بهره‌برداری رسیده است و در حال حاضر ۳۵ هزار و ۹۶۰ واحد مسکونی نیز در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی در دست احداث است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: