کد خبر: ۵۶۰۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸
فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران:

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران با اشاره به برنامه یگان حفاظت برای نوروز گفت: از هم اکنون برنامه‌های خوبی برای بساط گستران و دست فروشان در دستور کار قرار داده‌ایم.

سرهنگ هادی موسوی فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران در نشست خبری صبح امروز خود با بیان اینکه کلان شهر تهران دارای سابقه چندین هزارساله است گفت: از سال ۱۳۰۰ هجری شمسی یگان حفاظت به عنوان یگان اجراییات انجام وظیفه کرده و شروع به فعالیت کرده است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۰ یگان حفاظت شهرداری تهران آغاز به کار کرد گفت: این یگان وظیفه مراقبت و حفاظت از تأسیسات، اماکن و اموال شهرداری تهران را برعهده دارد و بخشی از بدن یگان را نیرو‌های انتظامی و بخشی را غیر از نیرو‌های نظامی تشکیل می‌دهند.

موسوی اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که از گذشته در یگان حفاظت وجود داشت نداشتن کارت ضابطین ویژه بود که در خرداد ماه این کارت ضابطین به نیرو‌های انتظامی تحویل داده شد و قرار بر این شد تا احکام از طریق همین نیرو‌ها اجرایی شود.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران ادامه داد: مأموریت ما در سطح شهر تهران پیشگیری و ایجاد امنیت است و حفاظت از ۱۳ بوستان تهران بر عهده یگان حفاظت است و یگان حفاظت سازمان بوستان‌ها را تشکیل داده‌ایم.

موسوی با بیان اینکه پاکسازی بوستان‌ها و جمع‌آوری معتادان در دستور کار است گفت: بیشترین عملکرد یگان حفاظت در پارک دانشجو است و هر روزه در این پارک عملیات دستگیری معتادان و مواد فروشان انجام می‌شود و مأموریت‌های سال آینده تدوین شده‌اند و به‌دنبال پاکسازی این پارک هستیم.

وی با اشاره به حفاظت از مراکز مختلف شهر توسط نیرو‌های یگان حفاظت گفت: در ساختار یگان عدم حضور یگان بانوان مورد بررسی قرار گرفت و شهردار تهران موافقت کرد تا با تصویب شورای شهر یگان حفاظت بانوان نیز در شهرداری تهران تشکیل شود.

موسوی افزود: درحال آموزش دادن نیرو‌ها هستیم تا آن‌ها را نیز به عنوان ضابط خاص وارد شهر شوند برای به کار گیری نیرو‌ها در یگان حفاظت باید نیرو‌ها رسمی باشند و ۱۰۰ نفر از این افراد شناسایی شدند و با فراجا قرارداد‌های آموزشی بسته شده است.

وی با بیان اینکه تعداد قائل توجهی از آرای ماده ۵ و کمیسون ماده ۱۰۰ وجود دارد که باید اجرایی شود گفت: هم بحث درآمدی هم سایر موارد مطرح است و هر اتفاقی که در اجرای آرا رخ دهد به نفع شهرداری تهران است و طرح اجرایی آرا قضائی در حال انجام است.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط یگان حفاظت گفت: اجرای ۴۸ هزار آرای قضائی، ۱۱۵۰ مورد ساماندهی دست فروشان، جمع آوری ۱۶ هزار نفر از افراد بلامکان، رسیدگی به ۲۰ مورد نزاع، کشف ۳ هزار و ۲۲۸ گرم مواد مخدر، کشف ۱۶ دستگاه خودرو، کشف ۷ دستگاه موتور، کشف ۷ سلاح گرم، کشف ۲۰ تجهیزات دفاع شخصی، کشف ۲۸ قبضه سلاح سرد و ۷۰ هزار مورد بازرسی صورت گرفته است.

وی گفت: در اغتشاشات اخیر برخی از سودجویان یه زمین‌های مردم تعرض کردند که با همکاری نیرو‌های قضائی توانستیم مقابل این افراد بایستیم.

موسوی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، درباره ضرب و شتم نیرو‌های یگان حفاظت گفت: این یک موضوع طبیعی است و در راستای ضرر و زیان‌ها خیلی‌ها می‌خواهند که از خود دفاع کنند و حمله به مأموران چه در یگان حفاظت شهرداری هم در سایر یگان‌های انتظامی عادی است و در خیلی از جا‌ها اراذل و اوباش می‌آیند و برای جلوگیری با نیرو‌ها درگیر می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران درباره به کارگیری افرادی خاص برای انجام عملیات تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز گفت: تا به حال خودم این موضوع را ندیدم و نشنیدم و این‌ها شایعه سازی است در تمام مناطق یگان حفاظت وجود دارد و درحال حاضر ممکن است نیرو‌های یگان حفاظت درحال مقابله با سودجویان هستند.

وی با اشاره به تشکیل یگان حفاظت بانوان اظهار کرد: در راستای اجرای احکام قضائی بخشی از افراد بانوان هستند و این افراد مقابله‌هایی را انجام می‌دهند و برای جلوگیری از بروز مشکلات و چالش‌ها به دنبال به کار گیری نیرو‌های بانو هستیم و در ابتدای برنامه حدود ۲۰۰ نفر جذب خواهند شد.

موسوی ادامه داد: در تهران ۹ بوستان بانوان وجود دارد و باید حتماً از یگان حفاظت بانوان نیز استفاده کرد تا از بروز مزاحمت در پارک‌ها برای بانوان جلوگیری کرد.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران با اشاره به امنیت مترو گفت: یگان حفاظت مترو در سال آینده تقویت خواهد شد و هم در بحث دست فروشان و ایجاد مزاحمت‌ها برای سال آینده برنامه جامع و کاملی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: پلیس مترو باید وجود داشته باشد و پلیس وظیفه تخصصی خود را انجام می‌دهد و وظیفه مراقبت از تأسیسات و اماکن مترو نیز با یگان حفاظت است و در حوزه مترو ۱۶ مأموریت در حوزه یگان حفاظت و ۲۲ مأموریت در حوزه پلیس مترو است.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران با اشاره به گشت زنی نیرو‌های یگان حفاظت در پارک‌ها گفت: وظیفه ما برقراری امنیت برای شهروندان است و برهمین اساس گشت زنی‌های خود را در سطح شهر و پارک‌ها انجام می‌دهیم در نوروز نیز گشت زنی‌های ما با قوت ادامه خواهد داشت.

وی در پاسخ به سوالی درباره میزان آسیب دیدگی ابنیه‌های شهر گفت: در اغتشاشات اخیر پا به پای نیرو‌های انتظامی در میدان بودیم و مورد خاصی در حوزه تخریب اماکن و تأسیسات نداشته‌ایم و در این حوزه فرد یا افرادی دستگیر نشدند.

موسوی با اشاره به ساخت و ساز‌های غیرمجاز در منطقه ۱۹ گفت: برخی از سودجویان اقدام به انجام ساخت و ساز‌های غیرمجاز کردند و جلوگیری از ساخت و ساز‌ها کاملاً مشهود است و به دنبال این هستیم تا سامانی به این منطقه بدهیم.

فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران با اشاره به برنامه یگان حفاظت برای نوروز گفت: از هم اکنون برنامه‌های خوبی برای بساط گستران و دست فروشان در دستور کار قرار داده‌ایم و برنامه خاصی برای ساماندهی بوستان‌ها در دستور است.

وی درباره جمع آوری معتادان گفت: برای جمع آوری معتادان تنها کمک می‌کنیم، اما برقراری امنیت در مراکز یاور شهر‌ها برعهده یگان حفاظت نیست، اما از آنجایی که شهرداری تهران معتادان را جمع آوری می‌کنند یگان حفاظت وارد عمل می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: