کد خبر: ۵۶۰۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸

مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور در زمینه انتشار اخباری مبنی بر واگذاری مرکز دولتی نابینایان به بخش خصوصی در قالب طرح مولدسازی، تاکید کرد: قصد خصوصی‌سازی هیچ مرکزی را نداریم.

رامین رضایی اظهار کرد: سازوکار تشکیلاتی این مرکز سال‌ها پیش تغییراتی داشت و تعدادی از همکاران و مددجویان همچنان در حال خدمت هستند و با وجود ستاره دار شدن این کارکنان، بعد از اتمام خدمت و بازنشسته شدن همچنان می‌توانند در مجموعه فعالیت کنند.

وی اخبار منتشر شده در خصوص اجرای طرح مولدسازی در بهزیستی را شایعه خواند و ادامه داد: همکاران و مددجویان تصور کردند که ما می‌خواهیم آن مرکز را ببندیم در حالیکه چنین چیزی صحت ندارد و نکات توجیهی لازم به آن‌ها ارائه شد؛ از این رو مرکز نابینایان همچنان به فعالیت آموزشی خود ادامه خواهد داد و حتی نسبت به تقویت و بهینه‌تر شدن خدمات آن اقدام می‌کنیم.

به گزارش شفاف، مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور گفت: یک مرکز در مجاورت همان ساختمان به صورت خصوصی، یارانه‌ای و تحت پوشش بهزیستی دایر خواهیم کرد که خدمات آموزشی مهارت‌های روزمره زندگی (ADL) ارائه می‌کند و خدمات تخصصی هم برای جمعیت هدف نیازمند مانند گفتار درمانی، بینایی سنجی و روانشناسی نیز ارائه می‌شود.

خانواده‌های افراد نابینا دیروز سه شنبه با تجمع مقابل ساختمان سازمان بهزیستی کشور، خواستار تخلیه و واگذار نشدن این مرکز به بخش خصوصی شدند.

مرکز نابینایان خزانه یکی از مراکز ویژه آموزش نابینایان و کم‌بینایان و به ویژه در حوزه کودکان نابینا است که زیر نظر بهزیستی استان تهران و زیرمجموعه دفتر روزانه و توانپزشکی بهزیستی کشور فعالیت می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: