کد خبر: ۵۶۰۱۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به ورود سامانه بارشی و وزش باد شدید در استان هشدار داد و گفت: دستور آماده باش دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران صادر شده است.

به گزارش شفاف، حامد یزدی مهر، ظهر شنبه در جمع خبرنگاران از پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به استان تهران خبر داد و اظهار داشت: طبق این پیش بینی طی امروز شنبه ۱۳ اسفندماه و فردا یکشنبه ۱۴ اسفندماه شاهد وزش باد شدید و ایجاد گرد و خاک در سطح استان خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه وزش باد شدید در همه سطح استان به ویژه برای مناطق جنوبی و غربی استان پیش بینی شده است گفت: توصیه اکید مدیریت بحران در این مواقع این است که دستگاه‌های امدادی آمادگی خود را حفظ کرده و شهروندان نیز ضمن رعایت اصول ایمنی از ایستادن در کنار اجسام آویزان در معابر، زیر درختان کهنسال و ساختمان‌های قدیمی خودداری کنند.

وی عنوان داشت: با توجه به اینکه اعلام آگاهی قبل از وقوع باد‌های شدید و حوادث، میزان خسارات و تلفات و ناتوانی را محدود می‌کند از همین رو توجه به هشدار‌ها اهمیت زیادی دارد، لذا از مردم می‌خواهیم توصیه‌ها و هشدار‌های صادر شده از مدیریت بحران را جدی بگیرند و قرار گرفتن در فضا‌های باز حتی المقدور خودداری کنند.

یزدی مهر عنوان داشت: با صدور این هشدار زرد علاوه بر وزش باد شدید، رگبار باران و احتمال رعد و برق و احتمال خیزش گردوخاک در جنوب استان نیز پیش بینی شده و در همین راستا از شهروندان و کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای درخواست می‌شود از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: