کد خبر: ۵۶۰۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷
رئیس مجلس علماء الرباط المحمدی عراق:

السید عبدالقادر الحسنی الآلوسی در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در عراق گفت: برای مقابله با اقدامات تحریک کننده و جنگ‌طلبانه آمریکا در منطقه، اتحاد و وحدت مورد تأکیدمان است.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد با السید عبد القادر الحسنی الآلوسی، رئیس مجلس علماء الرباط المحمدی عراق، دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اباذری با تأکید بر حفظ وحدت بین مسلمانان، دین اسلام را دین محبت و رحمت معرفی و مقابله با تفکرات افراط گرایانه با انجام برنامه‌های فرهنگی را از مهمترین امور در مقطع کنونی دانست.

وی بر لزوم اجرای فعالیت‌های علمی و فرهنگی برای مبارزه با تکفیر تأکید و خاطرنشان کرد: امت اسلامی باید تقویت تقریب مذاهب اسلامی، گفت‌وگو و تفاهم بر سر مشترکات، پرهیز از اختلاف افکنی و نمودهای تشدید آن، بازگشت به قرآن و فهم دقیق رویکردهای قرآنی در جلوگیری از تفرقه و اتحاد دنیای اسلام را در دستور کار و عمل خود قرار دهد.

سیدعبدالقادر آلوسی نیز در سخنانی، ابراز کرد: توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی و مزدوران منطقه‌ای آنها اکنون کاملا آشکار شده و همین امر باعث تقویت اردوگاه حق طلبان و دوستداران اسلام شده است.

رئیس مجلس علماء الرباط المحمدی ادامه داد: تهدیدهای آمریکا علیه منطقه و ملت‌های مسلمان چیز تازه‌ای نیست و تنها راه مقابله با تهاجم حفظ وحدت و برادری است.

این عالم اهل سنت عراق با اشاره به اینکه همبستگی و وحدت ایران، عراق و دیگر مسلمانان سبب افزایش قدرت است، گفت: برای مقابله با اقدامات تحریک کننده و جنگ طلبانه آمریکا در منطقه، اتحاد و وحدت مورد تأکیدمان است.

مؤسسه رباط محمدی یک مؤسسه فرهنگی ـ تبلیغی است که در زمینه وحدت و تقریب بین‌المذاهب فعالیت و در مراکز و مناطق و استان‌های سنی نشین فعالیت دارد.‌

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: