کد خبر: ۵۶۰۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶

فرنگی کاران اوزان ۱۳۰ و ۹۷ کیلوگرم ایران به ترتیب صاحب مدال های طلا و برنز تورنمنت بلغارستان شدند.

به گزارش شفاف، در پایان رقابت های سه وزن دوم کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکلاپتروف در صوفیه بلغارستان، مرتضی الغوثی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی به مدال طلا رسید و وحید دادخواه در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز مدال برنز را از آن خود کرد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم مرتضی الغوثی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۱ شیون اوباتا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۳ بر ۱ حسین علیشاهی از سوئیس را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۶ مارین مارینوف از بلغارستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار کونستا مائینپایه از فنلاند را با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز وحید دادخواه در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۰ آنستیس زاریفس از یونان را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل اوزور ژوژوپبکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را با نتیجه ۸ بر ۵ از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل فیلیکس بالدوف قهرمان اروپا از نروژ با نتیجه ۱۵ بر ۶ مغلوب و راهی دیدار رده بندی شد. دادخواه در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۳ از سد جرارد کورنیزاک از لهستان گذشت و به مدال برنز رسید.

کریمی زاده در کشتی فرنگی و رحیمی، فریدی و الهی در کشتی آزاد نیز دیگر نمایندگان ایران بودند که حذف شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: