کد خبر: ۵۶۰۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۲

شنبه شب، هزاران نفر از شهرک‌نشینان مخالفت دولت نتانیاهو در اعتراض به اصلاحات قضایی دست به تظاهرات زده‌اند.

به گزارش شفاف، مخالفان کابینه نتانیاهو شنبه شب برای نهمین هفته متوالی به خیابان‌های تل آویو آمده تا مخالفت خود را با طرح اصلاحات قضایی اعلام کنند.

منابع عبری‌زبان گزارش دادند که هزاران نفر در تظاهرات شنبه شب در تل آویو در اعتراض به سیاست کابینه نتانیاهو و طرح او برای اصلاحات قضایی که مخالفان از آن به عنوان «کودتای قضایی» یاد می‌کنند، شرکت کردند.

طرح‌هایی که کابینه نتانیاهو برای محدود کردن اختیارات دستگاه قضایی در پیش گرفت، چند ماهی است که موجب اعتراض شدید اپوزیسیون شده است و در سایه اختلافات سیاسی گسترش پیدا کرد.

جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از هفته گذشته با صدور فراخوان‌هایی اسرائیلی‌ها را به تظاهرات علیه سیاست‌های دولت تندرو و افراطی بنیامین نتانیاهو در برخی شهرها از جمله تل آویو، قدس و حیفا دعوت کرده است.

هفته گذشته نیز نزدیک به ۱۰۰ هزار اسرائیلی در تظاهراتی بی‌سابقه علیه دولت افراطی نتانیاهو و تصمیمات آن به خیابان‌ها آمدند.

مخالفان کابینه نتانیاهو، طرح «اصلاحات قضایی» را «کودتای قضایی» توصیف کرده‌اند، در حالی که نتانیاهو از آن دفاع کرده و گفته که «هدف آن بازگرداندن تعادل بین سه قوه است».

اپوزیسیون بر این باور است که هدف اصلی اصلاحات پیشنهادی ائتلاف حاکم، «تبرئه نتانیاهو از اتهامات فساد در سه پرونده‌ای است که علیه او باز است». اپوزیسیون معتقد است هدف از این طرح پایان دادن به نقش قوه قضاییه به عنوان یک نظام مستقل است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: