کد خبر: ۵۶۰۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷

رئیس اتحادیه میهنی کردستان امروز (یکشنبه) از احزاب کرد خواست تا در جهت بلوغ و ایجاد وحدت ملی و حفظ دستاوردهای مردم کرد در چهار بخش کردستان بزرگ تلاش کنند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت خبری شفق نیوز، بافل طالبانی، رئیس اتحادیه میهنی کردستان در سالروز قیام اقلیم کردستان در شهر رانیه با اشاره به لزوم ارائه خدمات بیشتر به شهروندان گفت، مردم کردستان برای رهایی از دیکتاتوری فداکاری‌های بزرگی کرده‌اند.

وی خواستار برقراری وحدت ملی میان همه احزاب کرد و تلاش برای حفظ دستاوردهای مردم کُرد در هر چهار بخش کردستان شد و گفت: اگر نتوانیم وحدت ملی را ایجاد کنیم، نمی‌توانیم دستاوردهای مردم کردستان را حفظ کنیم.

طالبانی با اشاره به اینکه اتحادیه میهنی دست خود را به سوی همه احزاب در بخش‌های کردستان دراز می‌کند، گفت: وقتی با هم متحد شویم می‌توان گفت که به اهداف شهداء رسیده‌ایم.

وی در ادامه افزود: با هم کار می‌کنیم تا به جلو حرکت کنیم و برای ساختن کردستان تلاش کنیم. من پیامی به همه احزاب کردی دارم، اینکه این مناسبت را فرصتی برای دراز کردن دست صلح به سوی همه قرار دهیم. طالبانی تاکید کرد: ما نمی خواهیم اقلیم کردستان را تجزیه کنیم. زیرا صاحبان آن هستیم و فداکاری‌های زیادی برای آن انجام دادیم.

رئیس اتحادیه میهنی کردستان در پایان سخنان خود گفت: ما خواهان عدالت هستیم، ما دست صلح را به سوی همه دراز می کنیم تا مردم خود را آشتی دهیم و به بهترین نحو به آنها خدمت کنیم، ما می‌خواهیم به نفع مردم خود کار کنیم مردم، نه به نفع احزاب، ما آماده هرگونه گفتگو و تفاهم هستیم.

جرقه قیام در اقلیم کردستان پنجم مارس ۱۹۹۱ از ناحیه رانیه نزدیک استان سلیمانیه زده شد و قیام کنندگان توانستند مقرهای نظامی، امنیتی و دولتی تحت کنترل رژیم سابق را به کنترل خود درآورند، به طوری که این جرقه گسترش یافت و تمام مناطق و شهرهای کردستان را در بر گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: