کد خبر: ۵۶۰۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸

رئیس کمیته هوشمندسازی شورای شهر تهران از دخالت افراد خاص که هیچ مسئولیتی ندارنددر سازمان فاوا انتقاد کرد.

به گزارش شفاف، علی اصغر قائمی در  تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه سازمان فاوا نقطه کانونی خدمات شهرداری است، اظهار کرد: سطح خدمات چند سالی است که افت پیدا کرده و در صورت تداوم می تواند مشکلات جدی ایجاد کند اما مسئله اول در یک سال و نیم اخیر، تغییرات متناوب مدیریتی و عدم ثبات مدیریت ارشد این سازمان است و شاهد این بودیم که هرچند ماه یکبار یک سرپرست برای سازمان معرفی می شود که مغایر مصوبات است.

قائمی با بیان اینکه دخالت افرادی خاص که هیچ مسئولیتی ندارد، یکی دیگر از مشکلات است، تصریح کرد: عدم تعیین تکلیف هیئت مدیره این سازمان یکی دیگر از مشکلات است و کسانی که تعیین شدند نیز تخصص و تجربه مرتبط را ندارند.

وی افزود: خردادماه امسال سامانه های شهرداری  تهران مورد حمله سایبری قرار گرفت و هنوز پس از چند ماه، دو قلم تجهیزات قرار بوده خریداری شود که تهیه نشده و آسیب زننده خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اگر به تمدید لایسنس‌ها بی توجهی شود آسیب پذیری افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: تعدادی از تجهیزات امانی از سایر دستگاه ها گرفته شده که بخشی از آن بازگشته و برخی هنوز در شهرداری استفاده می شود و عدم ارتقاء بسیاری از سامانه های نرم افزاری را نیز در سازمان فاوا شاهد هستیم و باید استانداردها به روز شود تا سطح کیفی خوبی در خدمات ایجاد شود.

وی ادامه داد: بی انگیزگی و عدم پرداخت حق و حقوق قانونی باعث مهاجرت افراد خبره به سایر نهادها و بعضاً به خارج کشور شده است.

به گزارش شفاف، همچنین احمد علوی رئیس کمیته میراث فرهنگی نیز در تذکر پیش از دستورخود با بیان اینکه یکی از املاک تصرف شده در فرحزاد باز پس گیری شد که کار سختی برای شهرداری منطقه پنج بود، اظهار کرد: با مساعدت دادستانی این بازپس گیری انجام شد و تنها خبر انجام شدن آن را می شنویم و از اینکه چقدر برای شهردار و همکاران در اجرای احکام سخت بود، خبر نداریم.

وی تأکید کرد: تقاضای ما این است که شهرداری فرآیندها را بازنگری کنند تا که جایی که ممکن است به این مرحله نرسیم؛ هرچند اگر امروز هم بازنگری کنیم سالیان سال درگیر مسائل سالهای اخیر هستیم اما با این وجود اقدام شهرداری برای بازپس گیری املاک شهر قابل تقدیر است.

علوی گفت: هزینه این اقدام برای شهرداری و دادستانی سنگین است و امیدواریم روزی به شرایطی برسیم که چنین فضایی را شاهد نباشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: