کد خبر: ۵۶۰۴۵۲
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵

 

گیربکس های اتوماتیک، شامل قطعات پیچیده و مختلفی است و آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک نیازمند حدقل 6 ماه آموزش حرفه ای است. مبدل گشتاور، پمپ روغن، چرخ دنده های خورشیدی، کلاچ گیربکس اتوماتیک، ساعت گیربکس برخی از قطعات رایج گیربکس های اتوماتیک است.

 گیربکس های اتوماتیک جدید از تکنولوژی های نوینی بهره برده اند که شناخت هر کدام از این فناوری ها نیازمند زمان، تجربه و آموزش حرفه ای است. برخی از گیربکس های اتوماتیک با تکنولوژی های جدید می توان به انواع گیربکس های تیپ ترونیک، شیف ترونیک، گیربکس های اتومات CVT، گیربکس های اتوماتیک PDK اشاره کرد.
نکته مهمی که در مورد گیربکس ها وجود دارد این است که هر فردی که خودرو دارد لزوما نمی تواند تعمیر خودرو و یا گیربکس خودرو خود را انجام دهد. از این رو لازم است که به تعمیر گاه های معتبر و با سابقه مانند الو گیربکس مراجعه کنید. تعمیرگاه الو گیربکس با بیش از دو دهه سابقه تعمیر انواع گیربکس های داخلی و خارجی گزینه قابل اعتمادی است.


آموزش عیب یابی گیربکس های اتوماتیک

 تعمیرگاه های معتبر قبل از شروع به تعمیر گیربکس، ابتدا با ابزارهای تخصصی شروع به عیب یابی گیربکس می کنند سپس ارزیابی هزینه انجام داده و در صورت تایید از سوی مشتری، پروسه تعمیر گیربکس آغاز می شود.

همانطور که تعمیر گیربکس، کار تخصصی و فنی است، آموزش عیب یابی گیربکس نیازمند کسب تجربه و فعالیت عملی است. در ابتدا باید با ساختار گیربکس، ایرادات رایج آن، قطعات آسیب پذیر و عیب یابی مربوط به روغن گیربکس آشنا شده و سپس تعمیر گیربکس اتومات انجام شود.

 


تعمیر انواع  گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک باید قبل از اینکه گیربکس آسیب جدی ببیند انجام شود. گیربکس های اتوماتیک از قطعات پیچیده ای تشکیل شده است و سیستم گیربکس به صورت پیوسته و هماهنگ با هم کار می کنند، آسیب در یک بخش، فعالیت سایر قطعات را مختل می کند. راه پیشگری هوشمندانه از خرابی گیربکس اتومات، سرویس های دوره ای مدونی است که هر خودرو ساز برای کیلومتر مشخصی تعیین کرده است که سرویس دوره ای و تعویض روغن گیربکس انجام شود.
بسیار اهمیت دارد که تعمیر گیربکس اتوماتیک خود را به مرکز معتبری بسپارید زیرا عیب یابی و تعمیر نامناسب باعث می شود که گیربکسی که بازو بسته می شود مستهلک شود و همچنین هزینه های تعمیر را افزایش دهد.

اگر عیب یابی و تعمیر توسط افراد غیر حرفه ای صورت گیرد، امکان دارد که گیربکس خودرو بعد از چندین بار تعمیر مستهلک شده و مجبور شوید گیربکس را تعویض کنید.  برای مثال، به طور متوسط هزینه خرید گیربکس هیوندای اکسنت از 1500 دلار تا 2000 دلار می باشد که با توجه به کم یاب بودن گیربکس ها در داخل کشور این هزینه ها به مراتب بیشتر خواهد بود.

الو گیربکس با 20 سال سابقه و تجربه تعمیرات انواع گیربکس اتوماتیک، تمامی تعمیراتی را که انجام می دهد گارانتی می کند که این امر باعث می شود هم در هزینه شما صرفه جویی شود و هم تعمیر گیربکس به صورت مطمئن و همراه با گارانتی کامل انجام می شود.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس های اتوماتیک، پیچیده و زمان بر است. بسیار مهم است که قبل از شروع تعمیر، عیب یابی با ابزارهای تخصصی صورت گیرد که تعمیر آن بهینه انجام شود. گیربکس بعد از موتور خودرو، بخش گران در خودروی شماست و نیاز است که در امر تعمیر و سرویس های دوره ای آن توجه  ویژه ای داشته باشید. هزینه تعمیر انواع گیربکس های اتوماتیک متفاوت است و به فاکتورهای زیادی بستگی دارد ولی به عنوان مثال هزینه تعمیر گیربکس دانگ فنگ با هزینه تعمیر گیربکس خودرو هیوندای متفاوت است. برخی از عوامل موثر در تعیین قمیت تعمیر گیربکس در زیر آمده است:

نوع گیربکس اتوماتیک
دسترسی به تامین قطعات یدکی
قابلیت تعمیر قطعات آسیب دیده

میزان آسیبی که به گیربکس وارد شده است

تخصص تعمیرگاه و نمایندگی برای تعمیرات

 

نمایندگی و تعمیرگاه الو گیربکس مرکزی مدرن و پیشرفته برای تعمیرات انواع گیربکس اتوماتیک میباشد که با کادر و پرسنلی حرفه ای در کمترین زمان و با قیمت مناسب در تهران، خدمات گیربکس را ارائه میدهد، از سرویس دوره ای گرفته تا تعویض روغن گیربکس و تعمیرات میتوانید روی الوگیربکس حساب باز کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: