کد خبر: ۵۶۰۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷

رئیس مرکز وکلا گفت: آزمون وکالت سال آینده ۳ شهریور برگزار می‌شود.

به گزارش شفاف، حسن عبدلیان‌پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: از سال آینده وکالت تخصصی در دعاوی نوظهور برای دفاع از موکلان در حوزه‌های مختلف از جمله تجارت الکترونیک، امور بانکی، گمرکی، بیمه، رمزارزها، بورس و دعاوی پزشکی ارائه می‌شود.

وی افزود: ثمرات وکالت تخصصی را مردم در آینده نزدیک درک کنند، زیرا اکنون در برخی زمینه‌ها وکیل نداریم و کسی نیست تا حقوق معنوی مردم را استیفا کند.

عبدلیان پور با اشاره به معطلی مردم در فرودگاه‌ها به دلیل تاخیر در پرواز‌ها افزود: گاهی خسارات معنوی بیش از خسارات مادی است و این در حالی است که کمتر به خواسته‌های معنوی توجه می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت سامانه ۱۲۹ گفت: مردم از طریق تماس با سامانه ۱۲۹ می‌توانند خدمات مشاوره حقوقی رایگان دریافت کنند و در سال جاری بیش از ۱۵۸ هزار خدمات مشاوره حقوقی از طریق این سامانه به مردم ارائه شده است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه اظهار کرد: از سال آینده علاوه بر خدمات مشاوره حقوقی بنا داریم خدمات کارشناسی و خدمات مشاوره خانواده نیز از طریق سامانه ۱۲۹ انجام دهیم؛ این خدمات مشاوره قرار است به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته انجام شود و هرچند اقدام دشواری است، اما باتوجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و با حضور وکلای جهادی و انقلابی ممکن و قابل تحقق است.

وی در خصوص زمان برگزاری ازمون وکالت سال آینده گفت: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با سازمان سنجش قرار است آزمون وکالت مرکز وکلا سال آینده ۳ شهریور ۱۴۰۲ برگزار شود

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: