کد خبر: ۵۶۰۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۵

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: در سال ۱۴۰۱ توانستیم برای تمامی بیماران نیازمند به دریافت خون مکرر، از کیسه‌های فیلتردار استفاده کنیم.

مصطفی جمالی، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: افتخار داریم بگوییم در سال ۱۴۰۱ توانستیم برای تمامی بیماران نیازمند به دریافت خون مکرر، از کیسه‌های فیلتردار استفاده کنیم.

وی تأکید کرد: استفاده از این کیسه‌ها سبب کاهش عوارض ناشی از تزریق خون می‌شود و می‌تواند زندگی سالم‌تر و درمان کم عارضه‌تری را برای این بیماران به ارمغان آورد.

به گزارش شفاف، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با تأکید بر سرلوحه قرار دادن فرموده رهبری مبنی بر تولید دانش بنیان و حمایت از آن گفت: در سال جاری سازمان انتقال خون با تهیه ۱۲ سانتریفوژ یخچال دار تولید داخل، توانست تجهیزات مورد نیاز خود را با استفاده از دانش و تخصص متخصصان کشور طبق بالاترین استاندارد‌های جهانی تأمین کند و از محصولات مشابه خارجی بی نیاز شود.

جمالی با اشاره به نقش فعال شبکه ملی خونرسانی طی سال ۱۴۰۱ گفت: از طریق این شبکه، خون مورد نیاز بیماران خاص در استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و تهران با همکاری همه استان‌ها تأمین شد و استان‌های هم جوار توانستند با مشارکت فعال‌تر در این طرح به سان یک قلب تپنده خون و فرآورده مورد نیاز را مستمر، پیوسته و هماهنگ در کل کشور تأمین کنند که جای تقدیر دارد.

وی همچنین تأکید کرد: مسئولیت سازمان انتقال خون در قبال بیماران مسئولیتی همیشگی و فزاینده است و بهینه سازی نظام اهدای خون و افزایش اهدای خون به تناسب جمعیت برای امنیت سلامت بیماران، در دستور کار این سازمان قرار دارد و با قدرت دنبال خواهد شد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان، بهار قرآن، به تمامی ایرانیان، از مردم شریف کشورمان دعوت کرد تا در روز‌های باقی مانده پایان سال و آغاز بهار طبیعت و بهار قرآن بیش از پیش حامی بیماران باشند تا به خاطر سفر‌های نوروزی و آغاز ماه مبارک رمضان ذخایر خون با کاهش مواجه نشود و همه هموطنان بتوانند به دور از بیماری و رنج، روز‌های شیرین و زیبای پیش رو را در کنار خانواده به شادمانی و عبادت بپردازند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: