کد خبر: ۵۶۰۷۸۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳

دبیر سازمان لیگ جودو گفت: هدف از برگزاری مسابقات لیگ جودو در جهت کشف استعداد‌های نهفته بود.

به گزارش شفاف، علی نصیری دبیر سازمان لیگ جودو درباره برگزاری مسابقات لیگ اظهار کرد: در راستای توسعه و تعمیم رشته جودو در ابعاد قهرمانی و کشف استعدادهای نهفته به منظور تقویت تیم‌های ملی جودو در رده های سنی مختلف مسابقات لیگ هم در بخش آقایان و بانوان برگزار شد. 

او افزود:  لیگ بانوان‌متشکل از ۱۰ تیم‌بود که پرهام لرستان جایگاه اولی را کسب کرد و پس از آن تیم هم شاهین تهران و هیئت جودو استان خراسان رضوی دوم و سوم شدند. در بین باشگاهی که ابتدای این ماه در سالن شهید افراسیابی برگزار شد هفت تیم ایرانی به همراه ۵ تیم خارجی در آن حضور داشتند که تیم رعد پدافند بوشهر سکوی نخست جای گرفت. لوکوموتیو روسیه و صنعت مس کرمان دوم و سوم‌شدند.

دبیر سازمان لیگ جودو تصریح کرد: در لیگ با استفاده از تجربیات سالیان‌گذشته با هدف حفظ ارزش‌ها و موازین اسلامی در جامعه جودو و همچنین ایجاد رقابت سالم بین ورزشکاران و تیم های شرکت‌کننده و شناسایی و کشف جودوکاران مستعد و تداوم آمادگی فنی جودوکاران در دوران تعلیق جودو صورت گرفت. در لیگ امسال تلاش زیادی شد برای فراهم‌آوردن یک بستر مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش جودو و حمایت بالقوه از جودوکاران در زمان تعلیق از طرف فدراسیون صورت گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: