کد خبر: ۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۷:۴۷

وی با اشاره به اصلاح لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها گفت: وقتی که یارانه‌های‌مان بی‌هدف هزینه می‌شود، چاره‌ای جز اصلاح نداریم و باید روش‌های عالمانه و دقیق جایگزین شو

ایسنا: نماینده کاشمر معتقد است: اگر قرار باشد مجلس قانونی را تصویب کند و دولت آن را اجرا نکند، مجلس جای ماندن نیست.

محمدرضا خباز در جمع فرهنگیان شهرستان بردسکن، بعد نظارتی مجلس را ضعیف عنوان کرد و افزود: برخی ادعا دارند چون مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند، نباید از دولت انتقاد کرد.

وی گفت: مقام معظم رهبری از همه دولت‌ها حمایت می‌کنند و نماینده وظیفه‌اش انتقاد و تذکر است، چراکه انتقاد، سازندگی را به دنبال دارد وهر نماینده‌ای که از اشتباهات دولت انتقاد نکند، حقوقش بر او حرام می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها را جراحی عمیق در اقتصاد کشور دانست و افزود: این مهم‌ترین تصمیمی است که جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد کشور خواهد گرفت.

نماینده کاشمر و بردسکن در مجلس افزود: لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها که از طرف دولت ارائه شده است، کارشناسی نیست و به همین دلیل مجلس لایحه جدیدی را طراحی کرده که در آن همه چیز را تغییر داده و مدت اجرای آن را به 5 سال با شیب ملایم و پیش‌بینی‌های لازم رسانده است.

وی با اشاره به اصلاح لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها گفت: وقتی که یارانه‌های‌مان بی‌هدف هزینه می‌شود، چاره‌ای جز اصلاح نداریم و باید روش‌های عالمانه و دقیق جایگزین شود.

خباز اظهار داشت: بودجه سال 88 باید انقباضی بسته می‌شد، نه اینکه در شرایط غیرعادی که بر کشور حاکم است، بودجه عادی تنظیم شود.

وی با بیان اینکه در سال 88 نیز تورم خواهیم داشت، گفت: چرا باید حقوق کارمندان و کارگران، ثابت نگه داشته شود.

نماینده بردسکن در مجلس، پایین آمدن قیمت‌ها را در ماه‌های اخیر ناشی از افت شدید قیمت و رکود حاکم بر جوامع بین‌المللی دانست و آن را با انتخابات ریاست جمهوری آینده بدون ارتباط عنوان کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: