کد خبر: ۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۰:۵۶

با بروز بحران اقتصادي و مالي، اختلاف ها بين حاکمان شيخ نشين هاي مختلف کشور امارات متحده عربي و نيز خانواده هاي حاکمان اين شيخ نشين ها پيش آمده است.

العالم: بر اساس گزارش ها از امارات متحده عربي ،شيخ محمد بن راشد آل مکتوم ، حاكم شيخ نشين دبي در پي اختلافات خانوادگي توسط پسرش كه وليعهد اين شيخ نشين است، مجروح شده است.

به گزارش منابع آگاه در دبي، پسر بزرگ شيخ محمد که وليعهد اين شيخ نشين نيز است با گلوله پدر خود را مجروح کرده است. در حالي كه براساس گزارش هاي ديگري حاکم دبي با چاقو توسط پسرش مجروح شده است.

خيابان هاي دبي و تابلوهاي تبليغاتي بزرگ تا پيش از پخش اين شايعات مملو از عکس هاي شيخ محمد به همراه دو پسرش بود اما از زمان پخش اين شايعات کليه عکس هاي پسران حاکم دبي از سطح اين شهر جمع آوري شده و تنها عکس شيخ محمد بر تابلوها در تقاطع ها و ميادين دبي ديده مي شود.

قبل از اين، منابع آگاه از بروز اختلاف بين حاکم دبي و پسر بزرگش که وليعهد شيخ نشين دبي نيز هست، خبر داده بودند.

با بروز بحران اقتصادي و مالي، اختلاف ها بين حاکمان شيخ نشين هاي مختلف کشور امارات متحده عربي و نيز خانواده هاي حاکمان اين شيخ نشين ها پيش آمده است.

بر اساس سنت حاکم در کشورهاي عربي، بسياري از وليعهدها که جانشين پدر مي شوند بايد سال ها در انتظار رسيدن به قدرت باشند و گاهي در سنين پيري جانشيني را از پدر خود به هنگام مرگ او تحويل مي گيرند.

شيوخ عرب نيز با آگاهي از اينکه اگر در زمان حيات حاکميت را به وليعهد خود تحويل دهند، احتمال کشته شدنشان توسط او وجود دارد، از کناره گيري حتي در سنين بالا نيز خودداري مي کنند.

جانشينان شيوخ عرب نيز در دوران وليعهدي تقريبا در يک سمت تشريفاتي قرار دارند و هيچگونه دخالتي در حاکميت ندارند و حاکمان همواره از قدرت طلبي جانشينان خود نگران هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: