کد خبر: ۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۰:۵۵

سلیمانی در خصوص طرح جامع بررسی وظایف وزارت ارتباطات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: متأسفانه در این باره از من به عنوان وزیر و معاونان من هیچ گونه نظرخواهی و مشورت گرفته نشده است و در این باره گله مندم.

فارس: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: گران ترین سیم کارت تلفن همراه بالای 57 میلیون تومان فروخته شده است.

محمد سلیمانی با بیان اینکه تلفن همراه از سال 1373 وارد کشور شد، افزود: در این سال فقط 9200 سیم کارت آن هم به برخی مدیران و مسئولان تحویل داده شد.

وی گفت: در سال 76، 150 هزار در سال 79، 960 هزار و در سال 84، 7 میلیون سیم کارت تحویل داده شد.

سلیمانی افزود: با روی کار آمدن دولت نهم، تعداد تلفن همراه از 7 میلیون در سال 84 به 45 میلیون در حال حاضر رسیده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به سند چشم انداز بیست ساله گفت: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه به بیش از 60 درصد رسیده است.

سلیمانی افزود: با شروع فعالیت اپراتور سوم در سال آینده به احتمال خیلی زیاد ضریب نفوذ تلفن همراه از 100 درصد خواهد گذشت.

وی درباره اپراتور سوم گفت: مزایده این اپراتور به بهترین نحو ممکن برگزار شد و با قیمتی خیلی خوب (دو برابر اپراتور دوم) به فروش رفت.

سلیمانی با بیان اینکه 49 درصد از سهم اپراتور سوم ازآن شرکت خارجی و 51 درصد ازآن شرکت داخلی است، افزود: خریدار اپراتور سوم سه ماه فرصت دارد تا کارها و برنامه های خود را نهایی کند.

وی وزارت ارتباطات را در اجرای اصل 44 از وزارتخانه های پیشگام برشمرد و گفت: علاوه برواگذاری سی درصد از سهام شرکت مخابرات به تازگی هیئت واگذاری درباره عرضه بلوک 50 درصدی این شرکت در بورس نیز به توافق رسیده است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه اساسنامه شرکت پست نیز نوشته شده است، افزود: با موافقت بانک مرکزی، پست بانک ایران نیز تا دو ماه آینده به بخش خصوصی واگذار می شود.

سلیمانی درباره گزارش دیوان محاسبات مبنی بر 123 مورد تخلف در وزارت ارتباطات گفت: اینها مسائل جزئی است که شرکت های زیرمجموعه این وزارتخانه با ارائه توضیحات به کارشناسان دیوان محاسبات، رفع خواهند کرد.

وی همچنین لایحه جامع ارتباطات را دارای ابعاد بسیار گسترده عنوان کرد و افزود: این لایحه تهیه و تحویل دولت داده شد و هم اکنون دو گروه کارشناسی در حال کار بر روی این لایحه هستند تا پس از جمع بندی نهایی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.

سلیمانی در خصوص طرح جامع بررسی وظایف وزارت ارتباطات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: متأسفانه در این باره از من به عنوان وزیر و معاونان من هیچ گونه نظرخواهی و مشورت گرفته نشده است و در این باره گله مندم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: