کد خبر: ۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۱:۲۰

اين فرد بر اساس مستندات موجود جانباز نبوده و نمايندگان تهران در سه مورد به ايشان ملاقات دادند و مشكلاتشان را پيگيري كردند و خودسوزي به علت سابقه روحي و رواني ايشان بوده است.

رئيس مجلس با اشاره به خودسوزي فردي در مقابل مجلس گفت: طبق بررسي‌هاي كه حراست مجلس بعمل آورده است مشخص شده ايشان هيچگونه سابقه جبهه و جنگ و جانبازي نداشته بلكه سابقه زندان و اعتياد و ... داشته است.

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، علاءالدين بروجردي نماينده بروجرد در جلسه علني امروز مجلس در تذكري آئين نامه‌اي با استناد به بند 11 ماده 23 آئين نامه داخلي مجلس مربوط به حفظ شأن و جايگاه مجلس گفت: از روز گذشته كه يك حادثه ناگواري جلوي مجلس اتفاق افتاد و فردي با ريختن بنزين روي خودش خودسوزي كرد، در رسانه‌ها، سايت و روزنامه‌ها علت اين خودسوزي را عدم دادن ملاقات توسط نمايندگان عنوان شده است.

وي افزود: موضوع جانباز بودن يعني استفاده از جايگاه مقدس جانبازي از ديگر مواردي بوده كه رسانه‌ها به آن پرداختند و به افكار عمومي اطلاع‌رساني كردند كه هر دو مورد خطا و غيرواقعي است.
بروجردي تصريح كرد: بر اساس استعلام صورت گرفته از بنياد شهيد انقلاب اسلامي و استانداري تهران، اين فرد به هيچ وجه سابقه جبهه و جانبازي نداشته است.

وي افزود: نمايندگان تهران جناب آقاي كوثري در تاريخ 25/9/87 به ايشان وقت ملاقات داده و مشكلات ايشان را شنيدند و براي ايشان اقدام كردند و آقاي كاتوزيان نيز در تاريخ 7/10/87 اقدام مشابهي را انجام دادند و آقاي فدائي نيز در تاريخ 5/11/87 با ايشان ملاقات كردند و مشكلات ايشان را شنيدند و اقدام كردند.

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اظهار داشت: انتظار ما بعنوان مجلس از رسانه‌ها اين است كه چنين خبر حساسي را در اين موقعيت مهم يعني 30 سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي كه يك فرد جانباز به علت بي‌توجهي خودسوزي كرده است را بدون استفسار و دريافت خبر صحيح منتشر نكنند تا افكار عمومي بيهوده نگران شوند.

وي ادامه داد: اين فرد بر اساس مستندات موجود جانباز نبوده و نمايندگان تهران در سه مورد به ايشان ملاقات دادند و مشكلاتشان را پيگيري كردند و خودسوزي به علت سابقه روحي و رواني ايشان بوده است.

علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين تذكر با تاكيد بر اينكه تذكر شما بجا بود، اظهار داشت: در بررسي كه حراست مجلس در اين خصوص بعمل آورده است مشخص شده است كه ايشان هيچ‌گونه سابقه جبهه و جانبازي نداشته بلكه سابقه زندان و اعتياد و مشكلاتي از اين صنف داشته و ربطي به امور جانبازي ندارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: