کد خبر: ۹۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ - ۱۲:۱۴

وي گفت: کميسيون انرژي مجلس براي تعيين قيمت حامل‌هاي انرژي براي مصرف‌کنندگان مختلف و مناطق گوناگون پيشنهادهايي دارد ضمن اينکه قيمت‌هاي پيشنهادي دولت براي مصرف‌کنندگان خانگي و صنعت نيز متفاوت است.

مخبر کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي اعلام کرد: کميسيون انرژي با سهميه‌بندي بنزين به ميزان ۸۰ ليتر در ماه به قيمتي که بعدا مشخص خواهد شد، در سال ۸۸ موافقت کرده است.

سيدعلي ادياني راد در گفت‌و‌گو با ايرنا، قيمت‌هاي مطرح شده در برخي از سايت‌هاي خبري در مورد حامل‌هاي انرژي را نادرست عنوان کرد و اظهار داشت: نظر کميسيون انرژي با قيمت حامل‌هاي انرژي که ازسوي دولت در قالب لايحه هدفمند کردن يارانه‌ها مطرح شده، متفاوت است.

وي افزود: کميسيون انرژي مجلس قيمت حامل‌هاي بنزين، گاز، نفت سفيد و برق را که دولت براي براي سال آينده در نظر گرفته، تعديل کرده و به بهاي کمتري که در توان اقتصادي مردم باشد، پيشنهاد کرده است.

ادياني راد، ادامه داد: پيشنهاد کميسيون انرژي مجلس براي تعيين قيمت حامل‌هاي انرژي در سال ۸۸ مطابق با سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري درخصوص برنامه پنجم است به طوري که اين قيمت‌ها به صورت پلکاني و در مدت ۵ سال اجرا خواهد شد تا به‌تدريج ميزان وابستگي به بودجه نفت کاهش يابد.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي در مورد سهميه‌بندي بنزين نيز اظهار داشت: پيشنهاد کميسيون انرژي تخصيص ۸۰ ليتر بنزين سهميه‌اي در ماه براي شهروندان کشور خواهد بود و مازاد بر آن طبق قيمت‌هاي فوب خليج فارس درنظر گرفته شده است.

وي گفت: کميسيون انرژي مجلس براي تعيين قيمت حامل‌هاي انرژي براي مصرف‌کنندگان
مختلف و مناطق گوناگون پيشنهادهايي دارد ضمن اينکه قيمت‌هاي پيشنهادي دولت براي مصرف‌کنندگان خانگي و صنعت نيز متفاوت است.

ادياني راد در پايان تصريح کرد: در نهايت تمام پيشنهادها به کميسيون تلفيق و از آنجا در صحن علني مجلس مطرح خواهد شد و به عبارت ديگر تصميم اصلي توسط نمايندگان مجلس شوراي اسلامي گرفته خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: