کد خبر: ۹۳۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۸:۵۵

همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، یك زن مسیحی تبعه كشور اوكراین با حضور دردفتر امام جمعه جزیره خارك استان بوشهر، به دین اسلام مشرف شد.

 ایرنا: همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، یك زن مسیحی تبعه كشور اوكراین با حضور دردفتر امام جمعه جزیره خارك استان بوشهر، به دین اسلام مشرف شد.

 'سیلیتا' كه پیش از این مسیحی بوده با یك ایرانی مسلمان به نام 'حسین علاسوندی' ازدواج كرد.

وی كه پس از گرویدن به دین مقدس اسلام، نام 'آیناز' را برای خود برگزید، در پاسخ به سوالی درباره نحوه مسلمان شدنش گفت: پس از ازدواج با همسرم، وی یك كتاب قرآن و یك نهج البلاغه به زبان روسی به من هدیه داد.

آیناز اضافه كرد: پس از مطالعه كتاب قرآن و تحقیق در مورد آن، نسبت به این دین علاقمند شده و با آگاهی كامل مسلمان شدم.حجت الاسلام موسی كمالی، امام جمعه خارك نیز ضمن تبریك به این بانوی تازه مسلمان، اظهارداشت: نظر لطف امام حسین(ع) شامل حال شما بانوی ارزشمند شده كه در شب اربعین حسینی به این دین مقدس گرویده اید و بدین طریق همه ساله و در شب اربعین، این موضوع را به خاطر خواهید آورد.

حسین علاسوندی همسر این زن تازه مسلمان تهیه كننده سریال های شناسنامه، چشم انداز كوهستان، مستند گامی در نور و چشم اندازهای پنهان بوده كه در سال 82 نیز جایزه بهترین تهیه كننده را دریافت كرده است.

وی دارای مدرك كارشناسی ارشد سینما از دانشگاه كیف(پایتخت اوكراین) است.

همچنین همسر وی نیز دارای مدرك كارشناسی روان شناسی بوده كه چندی پیش درسفارت ایران در اوكراین با یكدیگر ازدواج كردند.

آیناز كه برای خود تابعیت ایرانی گرفته تصمیم دارد تا پایان عمر در ایران اسلامی به زندگی خود ادامه دهد.

پس از قرائت شهادتین توسط امام جمعه خارك، بخشدار وامام جمعه خارك به این بانوی مسلمان هدایایی اعطا كردند.

جزیره خارك از توابع شهرستان بوشهربا حدود 20 هزار نفر جمعیت بزرگترین پایانه صادرات نفت كشور است كه در فاصله 57 كیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: